301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Haziran 2022 - Salı 18:58
 
DEVA Partisinden saha çalışması
DEVA Partisi tarafından saha çalışması yapıldı.
Siyaset Haberi


BASIN AÇIKLAMASI:

 

DEVA Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığımız tarafından yapılan saha ziyaretleri kapsamında Afyonkarahisar halkının nabzını tutmayı ve vatandaşların yaşadığı sorunları dinleyip, bunlarla ilgili raporlarını her hafta Genel Merkeze bildirmeye ve bu konuların çözümü için politikalar üreten DEVA Partisi çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz.

 

Bu çalışmalar kapsamında DEVA Partisi Afyonkarahisar İl Başkanımız Kadir Daylık, İl Seçim İşleri Başkanımız Selçuk Altıntuğ , İl Kadın Politikaları Başkanımız Ayşen Deniz , Merkez ilçe Kadın Politikaları Başkanı Ayşe Arslan ve Kurumsal iletişim Başkanımız Nevzat Arslan dan oluşan heyet, merkez Kasımpaşa Mahallesi Muhtarı Abdullah Tugan ve Dairecep Mahallesi Muhtarı Ömer Ortaç’ı ziyaret ettiler. Afyonkarahisar’nin kentsel dönüşüm mağduru olarak anılan mahalleleri arasında bulunan bu iki mahalledeki sorunları muhtarlarından ve vatandaşlardan dinleyen heyet yerinde tespitlerde bulundu.

 

 

Artık Kentsel Dönüşüm mağduru mahalleler boşalıyor.

 

Kasımpaşa Mahallesi Muhtarı Abdullah Tugan;

"Mahallelerinde belirsizliğin devam ettiğini, artık büyük bir çoğunluğun mahallelerini terk etmek durumda kaldığını belirtti."

 

Dairecep Mahallesi Muhtarı Ömer Ortaç;

"Kentsel dönüşüm çalışmalarının şu an için durduğunu fakat belirsizliğin ve mağduriyetin devam ettiğini belirterek mahallerini terk eden aileler dışında ekonomik sıkıntılar nedeniyle mahallede yaşamaya devam eden ailelerin zor durumda olduklarını iletti."

 

Afyonkarahisar Belediyesinden doğalgaz kurulumu için müracaatların olduğunu fakat belediyeden olumsuz cevap aldıklarını belirten vatandaşlar ise sert geçen kış şartlarında dayanacak güçlerinin kalmadığını, yakacak odun kömür bulamayan mahallelinin akrabalarının bulunduğu mahallelere zorunlu olarak taşındıklarını belirttiler. Afyonkarahisar'ın göbeğinde yaşadıkları mağduriyetlerin görmezden gelindiğini ileten vatandaşlar, kentsel dönüşümün bir nevi rantsal dönüşüm olduğunu düşünüyor.

 

İl Başkanlığımız tarafından, saha çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğimizi, sorunları yerinde dinleyip raporlayacağımızı ve iktidara geldiğimizde hiç vakit kaybetmeden bu sorunları çözmek için hazır halde olacağımızı belirtmek isteriz. Bu kapsamda açıklamış olduğumuz Eylem Planlarımızı halkımıza bizzat yerinde tanıtmaya gayret göstereceğiz. Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan'ın her durumda dile getirdiği gibi, "Dürüst ve Ehil Kadrolarla" bu sorunların giderilmesi için canla başla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Aynı zamanda bizleri oldukça misafirperver şekilde ağırladıkları için her iki mahalle muhtarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Kaynak: Editör: Yüksel ELÇİ
 
Etiketler: DEVA, Partisinden, saha, çalışması,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon

Güncelleme: 06.07.2022
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Arşiv Arama
İşbirliğimiz
Haber Yazılımı