301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
17 Ekim 2021 - Pazar 20:29
 
Gökmen Çiçek, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı
Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Gündem Haberi


İnsanlığın iftihar tablosu, yaratılmışların en hayırlısı, son Peygamber olan Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed'in doğum günü olan Mevlid Kandilini hep birlikte idrak etmenin manevi huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz.

Onun gelişinin bereketiyle bereketlenmek, onun hürmetine yağan rahmet yağmurunda ıslanmayı murad ediyor, yaşayışıyla, varlığıyla fark yaratan, Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.)’in dünyaya teşrif etmesinin yıl dönümünde; gelişinin yarattığı heyecanı, yokluğunun yarattığı hasreti aynı anda htiğimiz tarifsiz duygular içindeyiz.

İnsanı insan yapan bütün güzelliklerin toplandığı rahmet elçisi Hz. Peygamberin ’in doğumunu kutladığımız Mevlid Kandili onun bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme günüdür.

Allah Resulü’nün gelişiyle birlikte Cehaletin, zulmün hâkim olduğu, merhametin kaybolduğu, güçlünün zayıfı ezdiği bir toplum, ilmin ve adaletin ışığında yeni bir topluma dönüşmüştür. Gençliği, evliliği, aile reisliği, çocuklara olan şefkati ve muhabbeti, idareciliği, tüccarlığı, dostluğu, mücadeleleri, yaşlılığı, gazaları ile Resûlullah Efendimiz, hayatımızın her safhasının rehberidir. Mevlid-i Şerif'in, kardeşlik, hoşgörü, tevazu, sevgi, saygı, güven, dostluk, samimiyet, sadakat, vefa, hak ve hakikat ekseninde hayatımıza yön vermek için büyük bir fırsattır.

Bu duygu ve düşüncelerle Mevlid Kandilinin kardeşliğimizin güçlenmesine ve insanlığın huzuruna vesile olması dileğiyle, milletimizin ve İslam Âleminin Mevlit kandilini tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Kaynak: Editör: Yüksel ELÇİ
 
Etiketler: Gökmen, Çiçek,, Mevlid, Kandili, dolayısıyla, bir, mesaj, yayımladı,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon

Güncelleme: 29.09.2021
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Arşiv Arama
İşbirliğimiz
Haber Yazılımı