301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Ocak 2017 - Pazartesi 18:27
 
İSMET ATİLLA’NIN ÜLKEMİZ VE İLİMİZE BÜYÜK KATKILARI OLDU
Maliye, Tarım ve Köy İşleri eski Bakanlarından İsmet Atilla’nın isminin verileceği İsmet Attila Kültür Merkezi,
Belediyeler Haberi


Maliye, Tarım ve Köy İşleri eski Bakanlarından İsmet Atilla’nın isminin verileceği İsmet Attila Kültür Merkezi, Afyonkarahisar’da yine ilklerin arasında yerini alacak.  İtfaiye ve Makine İkmal Müdürlüğü sahasının bulunduğu alana yapılacak İsmet Attila Kültür Merkezi hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban; “İsmet Atilla’nın Afyonkarahisar ve ülkemizin gelişimine büyük katkıları olduğunu söyledi.

TERMAL OTEL BİLE OLACAK

Kültür Merkezi hakkında ayrıntılı bilgi veren Başkan Çoban; “Uydukent ve AFJET, Sayın Bakanımızın Afyonumuza bir hediyesi… İsmet Attila Bakanımızın bunların yanı sıra daha bir çok yer ve Afyonumuza kazandırdığı bir dizi hizmeti var. AFJET’de hem Belediye’nin hem Özel İdarenin payını İsmet Atilla Bey göndermiş, üniversite arazimizi ve Ticaret Odası arsamızı o tahsis etmiş. Uydukent’in tamamı hazinedeyken, çok sembolik bir rakamla Belediye’ye devrini sağlamış. Uydukent’in en az rantını Belediyemize ben kazandırdım, biz bile o arsalardan 30 milyon lira gelir elde ettik. Bu anlayışla Uydukent’e yapacağımız Kültür Merkezimizde Bakanımızın ismini yaşatacağız. Kültür Merkezimizin içerisinde 525 kişilik bir tiyatro salonu, sosyal tesisler, termal tesisler olacak. Bu tesisi Makina İkmal Müdürlüğümüzün olduğu 15 bin metrekarelik alana yapacağız” dedi.

Bölgeye bir de termal tesis yapacaklarını aktaran Başkan Çoban; “Buradaki termal tesislerimiz sadece bir termal tesis değil. Burada kadın erkek ayrı normal ücretle girilen tesislerimiz olacak. Tesislere gelenler sadece termalden yaralanmayacak, içerisinde, termal hamam, Türk hamamı, fitness salonu, güzellik merkezi, bayan ve erkek kuaför salonları olacak. Arka tarafında da hiç kimsenin görmeyeceği bir yerden, maddi olarak termale gitme imkanı olmayan vatandaşlarımız için ücretsiz kadın erkek ayrı ayrı termal hamamlar hizmet verecek”

BELEDİYE KONSERVATUVARI BURADA HİZMET VERECEK

Bu bölgede Afyonkarahisar Belediyesi Konservatuvarının da hizmet vereceğini dile getiren Başkan Çoban: “Burada ayrıca her türlü halk müziği, sanat müziği ve benzeri müziklerin eğitimi verilebilecek. İçerisinde en az 10 tane birebir eğitim odası, en az üç tane büyük salon ve 5-6 tane derslik olacak. Burada musiki ile ilgili tüm çalışmalar faaliyetler yapılabilecek. Etrafında kafeteryaları ve sergi alanları mevcut olacak. Kültür Merkezimizin Nisan yada Mayıs ayında inşaatına başlayıp, 2018 sonunda bitirmeyi planlıyoruz. Açılışını da inşallah İsmet Atilla Bey'le birlikte yapacağız” dedi

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Maliye, Tarım, Köy, İşleri, eski, Bakanlarından, İsmet, Atilla’nın, isminin, ver
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 24.05.2020
Bugün
- 18°
Pazartesi
- 23°
Salı
- 21°
Afyon

Güncelleme: 23.05.2020
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Arşiv Arama
Haber Yazılımı