301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Kasım 2021 - Perşembe 19:55
 
RSP'den kan bağışına tam destek
Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji’nde kan bağışı etkinliği yapıldı.
Gündem Haberi


Afyonkarahisar Kızılay kan merkezi ve RSP’nin ortak olarak düzenlemiş olduğu kan bağışı programı yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Düzenlenen etkinliğe Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji kurucusu Önder Artuk, Okul Müdürü İbrahim Çakal, Müdür Yardımcısı Ömer Mürsel Bilik, öğretmenler, öğrenciler ve okul personeli katıldı. Kan bağışı etkinliğinde ilk kanı ise okul kurucusu Önder Artuk verdi. Etkinlikte konuşan Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Müdür Yardımcısı Ömer Mürsel Bilik: “Bugün okulumuzda 50 ünitenin üzerinde kan bağışı gerçekleşti. Bu rakamda çok iyi bir rakam. Afyonkarahisar’da günlük olarak 100 ünite kana ihtiyaç duyuluyor. Bizlerde Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji olarak bu durumun bilincinde olan bir okuluz. Hedefimiz ikinci dönem yine aynı kan toplama etkinliğini yapıp, 18 yaşını dolduran öğrencilerimiz ile birlikte bu rakamı 100’e çıkarmak”dedi.

 

 

“KAN ACİL DEĞİL, SÜREKLİ İHTİYAÇTIR”

Kan verme etkinliğine vesile olan Afyonkarahisar Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji’ne teşekkür eden Afyonkarahisar Kan Bağış Merkezi Ekip Doktoru İsa Karakaya: “153 yıllık çınarımız Kızılay’ımızın da sloganında yer aldığı gibi; kan hayatımızda acil değil, sürekli ihtiyaç durumundadır. Dolayısı ile düzenli olarak kan bağışı yapılması ve insanlarında bu konuda bilinçlenmesi gerekiyor. Bugün burada bu güzel kan verme etkinliğine vesile olan Afyonkarahisar Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji’ne, okul kurucusuna, değerli yöneticileri ve öğretmenlerine, personellerine ve öğrencilerine teşekkür ediyorum”dedi.

 

 

“KÖPRÜ OLMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Bağışçılarımızın 15 dakikası, bir başkası için bir ömür olabiliyor diyen Kan Bağış Merkezi Ekip Doktoru İsa Karakaya: “Her şeyden önce kan vermek insan sağlığı için oldukça önemlidir. Kan vermenin kan veren bağışçıya en büyük faydası; kan veren kişi, hiç tanımadığı 3 kişinin hayatını böylelikle kurtarabiliyor. Aynı zamanda kan bağışlamak insani ve onurlu bir davranıştır. Bir insanın hayatını kurtarmanın vermiş olduğu manevi duygu ölçüsüz boyuttadır. Bizlerde her yönü ile insanlık adına faydalı olan bu etkinlikte, bağışçı ve ihtiyaç sahibi arasında bir köprü olmaya devam ediyoruz. Bağışçılarımızın 15 dakikası, bir başkası için bir ömür olabiliyor. Bu yüzden Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji’nin tüm fertlerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyoruz”dedi.

 

 

“KAN BAĞIŞLARINDA DÜŞÜŞ YAŞIYORUZ”

Kan bağışları oranlarında 3 haneli sayıları görmeyi arzu ettiklerini aktaran Afyonkarahisar Kan Bağış Merkezi Ekip Doktoru İsa Karakaya: “Pandemi nedeniyle kan bağışlarında genel olarak bir düşüş yaşıyoruz. Hem tüm ülkemizde, hem de Afyonkarahisar’da bu durumu fazlası ile 2 yıldır hissediyoruz. Aslında bizler için şuanda almış olduğumuz tüm kanlar çok kıymetli. Gönül ister ki kan bağışlarında rakam olarak 3 haneli rakamları görelim. Bu konuda da Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji okulumuz ve hocalarımızın olduğu gibi; diğer okullarımızdan ve hocalarımızdan destekleri bekliyoruz”dedi.

 

 

“GÜNLÜK 100 ÜNİTE KANA İHTİYAÇ VAR”

Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji kan bağışı etkinliğinde, 50 ünitenin üzerinde kan bağışı gerçekleştiğini belirten Okul Müdür Yardımcısı Ömer Mürsel Bilik: “Bilindiği üzere Afyonkarahisar’da günlük olarak 100 ünite kana ihtiyaç duyuluyor. Bizlerde Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji olarak bu durumun bilincinde olan bir okuluz. Bu bağlamda Kızılay Kulübümüz ile birlikte, okul idaremizin her sene gerçekleştirdiği ve mümkün mertebe yılda 2 kez gerçekleştirdiğimiz kan bağışı kampanyamızı bugün tarihli gerçekleştirdik. Okulumuzda 50 ünitenin üzerinde kan bağışı gerçekleşti. Bu rakamda çok iyi bir rakam. İkinci dönem yine aynı kan toplama etkinliğini yapıp, 18 yaşını dolduran öğrencilerimiz ile birlikte bu rakamı 100’e ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu etkinliğe katılan tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve personelimize çok teşekkür ediyoruz. Kızılay’ımızı da bu yapmış oldukları çalışmalardan dolayı tebrik ederiz. İnşallah yapılan tüm çalışmalar hedefine ulaşacaktır”dedi.

Kaynak: Editör: Yüksel ELÇİ
 
Etiketler: RSP'den, kan, bağışına, tam, destek,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon

Güncelleme: 17.05.2022
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Arşiv Arama
İşbirliğimiz
Haber Yazılımı