Yazı Detayı
04 Mart 2016 - Cuma 18:09
 
BEN SENİ HİÇ UNUTMADIM…
Muhsin Çekdemir
 
 

 Şu akşamlar yordu beni

 Yıldız Yıldız vurdu beni

 Hatıralar sardı beni

 Ben seni hiç unutmadım

 

  Şimdi beni tanıyan dostlarım diyecek ne oldu bu Muhsin’e? Her zaman siyaset ve ya güncel konular yazar çizerdi , ne alaka bu şiir diye.

   Ali Kınık ben her zaman dinlerken zevk duyduğum ve yaşantısı ile bir çok sanatçıya örnek olacak bir adam. Bir çoğumuzun hatıraları vardır ya da hatırladığı ve ya hatırlamak istemediği , unuttuğu beklide unutmak istediği gibi. Bence menfaatin bittiği yerde dostluk başlar. Bir insan ya da adam takım tutar gibi dostluk kurması o insanın kalitesini gösterir. İşte bu tarz insanlar etrafta sahte elbiseleri ile o kadar çok sayıdalar ki inanamazsınız. Ama bunlarda hayatın gerçekleri. Onlar için fikrin , düşüncenin ve duruşun hiçbir yoktur. Sizi o an için basamak gibi kullanırlar. Yaşananların ve yaşanmışlıkların hiçbir zaman görmezler. Bu kişiler devrin , zamanın dostlarıdır.

    Tanıyamazsınız hareketlerinden ve tarcından size o an o kadar vazgeçilmez gelir ki! Beyninize ve kalbinize sen ne yapıyorsun? Diyemezsin. Bunları söylemezsin ya ; işte o gün senin vücuduna virüs gibi bulaşmış demektir. Koşarsın deli gibi peşinden , hızının ve nereye koştuğunun hiçbir önemi yok. Senin için önemli olan onun için koştuğunu görmesi vs , vs , vs

 

     Bir laf vardır ya  ‘ insanoğlu deve misalidir, taşıdığın sürece işe yararsın ama taşıyamayıp tökezlediğin  gün bitersin’ acı ama gerçek bu. Etrafınıza bakın mutlaka bu tarz asalakları göreceksiniz.

      Tabi ki hayat bu tarz insanlardan da oluşmuyor. Kimileri vardır , nefesiniz kadar size yakındır. En zor zamanınızda bir çok derdinize ortak olurlar. Unutulmayanlar böyledir.Hergün sesini duymak istersiniz.

 

      Sıkıntısında gam dolar gönlüne , mesafelerin hiçbir anlamı yoktur. Sizin için şartlar ne olursa olsun her zaman bilirsiniz ki o hep vardır ve olacaktır.

       Bilmiyorum bu gün ne oldu da bunları yazma gereği duydum , belki canı yanmışlık , beklide birilerine bir şeylere özlem.

     

      Etrafınızdakileri tanımanın tek çözümü zaman. Umarım çok fazla zamanınızı almaz.

 

      Kaybetmeye yüz tutmamış , ebedi dostlukların yaşandığı mutlu günler dileklerimle.

 

     HOŞÇAKALIN…

 
Etiketler: BEN, SENİ, HİÇ, UNUTMADIM…
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 24.05.2020
Bugün
- 18°
Pazartesi
- 23°
Salı
- 21°
Afyon

Güncelleme: 23.05.2020
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Arşiv Arama
Haber Yazılımı