301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
22 Ağustos 2016 - Pazartesi 11:42
 
DİRENCİNİZİ DENİYORLAR
HALİL ŞAHİN
 
 

Kayıtsız şartsız egemenliğin Türk ulusunda olduğu Atatürk Türkiye’sinin yerinde yeller esmeye başlamış. TBMM’indeki iktidarın ve muhalefetin “Kürt Açılımı” diye bir çözüm derdi olabilir mi?

Hepiniz de biliyorsunuz: AKP’nin önüne AB’D tarafından bir plan konmuş ve onlar bu planı hayata geçirme çalışmaları yapıyor.

Eee; muhalefetin de çorbada tuzu olması gerekir. Elbette, BOP Eş Başkanlığının Alt Başkanlığına düşen görevler vardır. Yani Amerikan planı deyip, işin sorumluluğundan kaçmak olmaz.

Önünüzdeki bir Amerikan planıdır. Bu doğrudur, ama bunu söylemek yetmez. Çünkü halk, “bir tarafta çözüm var diye” inanırsa, o tarafa meyil eder. Senin bir çözümün yoksa kısa vadede çözüm var diyenler, halkı yanına alır.

Demek ki, yurtseverlerin önünde iki zorlu görev var. Birincisi; son zamanlarda hükümetlerin uygulamaya çalıştığı planın, ABD planı olduğunu halka anlatmaktır.

İkincisi; ülkemizin bütünlüğünü koruyarak, milli hükümet ve programı etrafında halkı toplamaktır.

BOP Eş Başkanlığı’nın uyguladığı plan tüm çıplaklığıyla önünüzde duruyor: Türkiye’nin himayesinde Irak’ın kuzeyinde bir federasyon oluşturmaktır. Türk halkını bu plana inandırmak için, her nimetin bir külfeti olur deyip, halkın üniter yapıdan vazgeçmesini sağlamaktır. Ama önce eyalet sistemini kurmak gerek.

Türkiye federasyonlaşınca, Türkiye’de Güney Kürdistan ve Kuzey Kürdistan diye iki ayrı federasyon olacaktır. Sonraki aşamalarda bu iki federasyon birleşerek, yeni bir devlet ortaya çıkacaktır.

Kısaca; Türkiye’yi önce büyütelim, sonra küçültelim planı işte budur.

Çünkü bu planı, ABD hayata geçirirse; hem Türkiye’yi tam olarak parçalamış olacak, hem de küçük parçalara müdahale etmesi kolaylaşacaktır.

Bütün sorun; bu topraklarda yaşayan ve sahibi olan halkın rızasını alabilmekten geçiyor. Hükümetlerde ve devletin yönetiminde şu veya bunun olması fark etmez. Onlar önce devleti ele geçirdiler şimdi sıra sende, direncinizi deniyorlar.

Planın olmazsa olmazı, kendini Kürt sanan yurttaşımızı Emperyalist Amerika ve Batının elinden almaktır. Bunun da çaresi; bir milli hükümet ve programıdır. İvedilikle bir toprak reformu yapılmalıdır. İnsanların eline Nüfus Hüviyeti vermek yetmiyor. Köylü; toprak sahibi yapılarak yurttaş yapılır ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne bağlanır.

Yöre halkına; ne ABD, ne PKK, ne de Barzani’nin vermediğini Türkiye Cumhuriyeti Devleti vermelidir. Kendi vatandaşına toprak reformu yolu ile toprak vermek, birleştirici köklü bir çözümdür. Tüm zorluklarına rağmen ağadan kurtulan halk, devletine daha fazla bağlanıp, daha fazla kaynaşacaktır. Kendi ordunun subaylarına kara çalarak, tutuklayarak, Türk ordusunu PKK gibisinden bir çeteymiş gibi gösterip, ülkenin öz evladına da kara çalarak direncinizi deniyorlar. Çıkar yol bu mudur?

Oysa ABD planlarında yer almak, ülkeyi bölmektir. Köklü çözüm için ise; acilen,

Amerikan planlarında yer alamayan, tam bağımsızlıktan yana olan milli bir hükümete gereksinim var.

 
Etiketler: DİRENCİNİZİ, DENİYORLAR
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 31.05.2020
Bugün
- 19°
Pazartesi
- 20°
Salı
- 18°
Afyon

Güncelleme: 30.05.2020
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Arşiv Arama
Haber Yazılımı