301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
12 Mart 2020 - Perşembe 10:31
 
İçimizdeki Corona
İsmail ÖGEDAY
 
 

Yazımın başlığını neden böyle attığımı, çoğu kişi merak etmiştir.

 

Hazır gündemde Korona Virüsü varken, böyle bir başlık atayım dedim . Ama merak etmeyin, ben sadece bizim içimizdeki Koronaları yazacağım . Yıllardır laf ebeliği yapan, elinden hiç bir şey gelmeyen çok sayıda insanlar var. Sizinde etrafınızda, böyle çok sayıda kişi vardır. Bal yapmayan arılar gibi, vızıldar dururlar ama iş icrata geldiği vakit, işte orada onlardan eser yoktur.  Hani derler ya, leyleğin ömrü laklakla geçer diye o hesap.

 

Evet içimizde hani şu gündem de olan, çok sayıda insanın hayatına maal olan, Korona denilen bu virüsten bile, daha tehlikeli insanlar var bu her camiada vardır. Maalesef bizim meslekte de bayağı var. Ve bunlar etiketi , koltuğu öylesine seviyorlar ki, bir türlü o koltuğu bırakmak istemezler. Çünkü neden? Adamlar yapışmış koltuğa hep ben olayım, hep bizim dediğimiz olsun hesabı. Kusura bakmayın ama dünya sadece sizin bakış açınızdan, düşüncenizden yada sizin hayatınızdan ibaret değil.

 

Defalarca bir araya geldik, anlattık, görüştük , fikir birliğine vardık sözde ama iş icraata gelince, her nedense değişen hiç bir şey yok. Bazen inanın susuyorum ama, nereye kadar susar bir insan? Artık gerisini siz hesab edin. Hoş biz kimsenin pek etlisine, sütlüsüne dahil olmak istemeyiz ama, bazen insan kendini mecbur hissediyor. Neyse konuya kısadan girelim bizim camiada, sözde her kesimi kucaklayacaklarını ifade edenler, dernek adına yola çıkanlar, bırakın kucaklamayı resmen kucağa oturtmayı kendilerine adet edinmişler.

 

Ve yola çıkılırken, söyledikleri cümlelere bakıyoruz, bir de yaptıklarına bakıyoruz hiç sanki böyle bir şey hiç konuşulmamış gibi, son derece rahat davranıyorlar. Bir önceki yönetimde çok sayıda arkadaşımız dedi ki “madem her kesimi kucaklayacaksınız da neden hep gazete patronları var yönetimde ? “Dendiğinde, “kongreye kadar böyle idare edelim, bu geçici yönetim o zaman her kesime hitap edecek bir yönetim oluşturacağız” Dendi. Evet geçtiğimiz gün kongre yapıldı bitti yine aynı tas aynı hamam, önemli değil bizim derdimiz illaki orada olmak ta değil, ama hani verilen sözler, konuşulanlara ne oldu ? Ha burdan şu anlaşılıyor arkadaşlar bunun alt yapısını, günler öncesinden hazırlamış, öyle ya “biz böyle istedik böyle oldu”. Diyorlar kendilerince Afyon’da gazete sayısı yedi, ortada bir dernek var, yedi gazetenin yedisinin de patronu dernek yönetiminde.

 

 

Göstermelik ,mevcut eski yönetime üç isim dahil olmuş iki tanesi radyo, bir tanesi internet sitesi sahibi üçü de emekli. Vakit geçirecek yer arıyor millet kendine işi kim ne yapsın, adamların işi gücü yok ta bu saatten sonra, milletin derdiyle mi uğraşacaklar? Değil mi?  Bu arada unutmadan şunu da söyliyeyim, bizim internet medyası adına aldıkları arkadaşımızı, bizi temsil etmesi için almışlar ama neye göre almışlar ? Arkadaşlar araştırmışlar, sormuşlar, soruşturmuşlar, sicili en temiz içimizde o arkadaşımız varmış.

 

Peki güzel bu onların belirlediği bir kritermiş, bu kriteri  acaba kendilerinde de uygulamışlar mı? Sicili temiz olan , adı, yolsuzluklara karışmamış, bir takım işlere bulaşmamış. Elbette ki hayır. Çünkü onlar gazete sahibi patron, medya sadece gazeteden ibaret değil  dedik defalarca, kendileri de biliyorlar  gazete, dergi, internet, radyo, televizyon bu mecraları temsilen birer kişi alın dedik daha önce tamam dendi  ama nerde? Yok sözde biz kendi içimizde isim beliryecektik biz karar verip, onlarda öyle alacaklardı, bırakın bunları ne kongreden haberimiz oldu, nede bize soruldu. Eyvallah edilmiyorsa, bizde eyvellah etmeyiz bu kadar basit,  olan emekçilere oluyor.

 

Herkese haber vermişler güya, arkadaşlara soruyoruz kimse de benim haberim var demiyor. Neyse beyler Allah yolunuzu açık etsin, bakalım izleyip göreceğiz oraya seçilenler kimin yararına ne yapacak ? Benim şahsen hiç ümidim yok ,yıllardır içinizdeyiz orada içinizde gazetecilere yararı dokunan bir kişi oldu, o da Abdioğlu  onu da kizdirdiniz. Hadi bakalım sizleri de görelim inşallah, sizler neler yapacaksınız ? Dernek kurup yönetime adam toplamakla bu işler olmuyor İcraat lazım değil mi?

 
Etiketler: İçimizdeki, Corona,
Yorumlar
Diğer Yazılar
Ulusal Gazeteler
Afyon

Güncelleme: 26.07.2021
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Arşiv Arama
Haber Yazılımı