301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
14 Ocak 2017 - Cumartesi 16:11
 
İLK KEZ YENİLDİĞİ YER
HALİL ŞAHİN
 
 

1800’lü yıllarda ABD’de doğup gelişen küreselci emperyalist ideoloji; ABD’nin Dünya devleti olma sürecine koşut, sanayi gelişimini tamamlayan Avrupa devletleriyle birlikte kendilerine ham madde kaynakları ve ürettiklerine tüketim pazarları aramakta yarışa kalkmasıyla doğan zaaflardan da yararlanarak, imparatorlukları ve ulus devletlerini ardı ardına kasıp kavurdu.

Türk insanı, iki yüzyıldır yayılmacı kapitalizme ve emperyalizme karşı savaşıyor. Meşrutiyetlerden, Kurtuluş Savaşımızdan ve Kemalist Devrim’in büyük atılımlarından süzülüp gelen bu büyük mücadele, Anadolu topraklarında filizlenen Türk Devrimidir.

İki yüzyıldır millî, halkçı devrimimizi tamamlamak; bağımsız, özgür, çağdaş bir toplum kurmak için savaşıyoruz.

Dünya’da eşi olmayan bir tarihsel bırakıttır bu. Eşsiz bir tecrübe birikimidir ve eşsiz bir özgüven kaynağıdır.

Uzun soluklu bu mücadelemizin dönemeç noktalarından biri de 1. Dünya Savaşı coğrafyasında unutulmaz yeri olan Çanakkale Savaşları ve Mustafa Kemal Atatürk’ün sevk ve yönetiminde elde edilen Çanakkale Utkusudur.

Çanakkale; bir Türk’ün Dünya’ya bedel olduğu yerdir. Çanakkale; küreselci emperyalistlerin ortaya çıkışlarından sonra ilk kez yenildiği yerdir. Çanakkale bir devrin battığı, ama Anadolu ateşinin yakıldığı yerdir.

Türk Devrimi, yüz elli yıldan beri sivil ve asker öncülerin önderliğinde ilerliyor. Mazlumlar Dünyası için de bir model oluşturan bu olay; ezilen Dünya’ya, hatta bütün demokratik devrimlere özgüdür ve Türk Devrimi’nin de tunç yasasıdır.

Arkada kalan 100 yıllık tecrübe, Atlantik ilişkileri içinde, ulus devletimizi, millî birliğimizi, toprak bütünlüğümüzü, kamu çıkarına dayanan Cumhuriyetimizi ve çağdaş değerlerimizi yitirmekte olduğumuzu bize göstermiştir.

Emperyalist Haçlı irticanın saldırıları, Selçuklu adımızla kök saldığımız Anadolu topraklarında süregelmektedir. Bu tarihî ders; ulusumuzun önünde var olmak için iki yol değil, bir tek yol bulunduğunu öğretmektedir.

Emperyalist sisteme bağımlılık, liberalizm denen bireycilik ve özel çıkarcılık Türkiye için bir çözüm değil, fakat yıkımdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda ilerlemek, milletimiz için biricik çözümdür. Önümüzdeki zaman diliminde bunu çok daha iyi anlayacaksınız

Çünkü bu millet; “Payı olmayanın sözü de olmaz.” özdeyişini de bilir. Söz konusu vatan ise gerisi ayrıntıdır. Bu topraklar; işte bu saldırganların salt ilk kez değil, pek çok kez yenildikleri yerdir.

Biliriz ki; toprak, uğrunda ölünmedikçe vatan değildir.

 

 
Etiketler: İLK, KEZ, YENİLDİĞİ, YER
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 28.05.2020
Bugün
- 19°
Cuma
- 16°
Cumartesi
- 18°
Afyon

Güncelleme: 28.05.2020
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Arşiv Arama
Haber Yazılımı