301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
06 Ekim 2016 - Perşembe 13:23
 
İVEDİ SEÇENEK
HALİL ŞAHİN
 
 

ABD güdümlü emperyalist politikaların egemen olduğu ülkelerde; turuncu devrimlerle hükümetler yıkılır, demokrasi ve özgürlükler adına yeni faşist düzenlerin kuklaları sahneye çıkartılarak, salt onların senaryolarında rol verilen siyaset aktörleri ile bunların oluşturduğu siyasi partiler öne çıkarılarak genel seçimler yapılır.

Aynı senaryonun içinde alternatif seçenek olarak yer aldıkları halde, beceriksizlik ve bencillikleri nedeniyle seçim yitiren bazı aymazlar, henüz yapılmış bir genel seçimin üzerinden daha gün geçmeden ivedi siyasi seçenek ararlar.

Her genel seçimin ardından; Bazı hinler “ellerim kırılsaydı da oy vermeseydim” diyerek suçlandıklarından dolayı hiç oy vermemeyi siyasal seçenek olarak görürler.

Her genel seçimin ardından; Bazı hinler de “milletin iradesine halel düştü, en kısa zamanda erken seçim yapılmalıdır” diyerek yeni ivedi siyasi seçenekler yaratmağa yönelirler.

Bazıları da geldikleri konumları beğenmeyip; Türkiye Cumhuriyeti’ne ve bu devleti kuran Kemalizm’e alternatif ivedi siyasi seçenekler peşindedir.

İnsaf bre, hey aymazlar!

El insaf…

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin şekliyle, ideolojisiyle, ulusuyla ve tüm değerleriyle emperyalizme karşı yaptığı mücadelesiyle, bizzat kendisi ivedi siyasi seçenek değil midir?

Kemalizm’den sapanlar için alternatif ivedi siyasi seçeneğin yine Kemalizm olduğunu 65 yaşını aşanlara anlatabilmek biraz güçtür. Ama Türkiye Cumhuriyeti ordusuna subay yetiştiren kurumlardan mezun olduktan sonra yıllarca Kemalist ideoloji ve stratejilerini uygulayarak devleti, milleti koruma ve kollama görevi içinde olanların başka ivedi seçenekler araması insanları şaşırtıyor.

Alternatif siyasi seçenek bellidir. Alternatif siyasi seçenek; ‘Batıcılık’ değil, aksine Batı emperyalizmine karşı durmaktır.

Alternatif siyasi seçenek; Ortaçağ’ın skolâstik haçlı batısı değil, aksine bilimle yaratılan ileri çağdaş batı düzeyinin üzerine çıkmaktır.

Alternatif siyasi seçenek; manda ve himaye değil, esaret hiç değil ama tam bağımsız bir ulus devlet olarak kalabilmektir.

Alternatif siyasi seçenek; tarikatlar, şeyhler, müritler, mensuplar yönetimi değil; aksine ‘Milli Hükümet’ ve ‘Milli Program’ ile oluşmakta olan Kemalizm’in yeniden dirilişi ve ayağa kalkışıdır.

Bu seçenek artık, milletin önüne konmuştur. Israrla ve tüm enerjimizle Tam Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin Kemalist Devrimlerinin tamamlanması sürecinde yoğunlaşılması gerekir.

Bias; “Düşmanım dost olacağına, düşman kalsın daha iyidir.” diyor.

İvedi siyasi seçeneği uzaklarda aramak, ABD güdümlü AB emperyalizminin tuzağına düşerek gözlerin kamaşmasından kaynaklanmaktadır.

Türkiye’nin geçmekte olduğu badireleri görememek; ülkede yaşayanların başlarına geçirilen örtüden, yani türban ve çuvallardan kaynaklanmıyor mu?

 
Etiketler: İVEDİ, SEÇENEK
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 31.05.2020
Bugün
- 19°
Pazartesi
- 20°
Salı
- 18°
Afyon

Güncelleme: 30.05.2020
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Arşiv Arama
Haber Yazılımı