301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
12 Ekim 2016 - Çarşamba 20:11
 
KİM GİRMEK İSTİYOR Kİ?
HALİL ŞAHİN
 
 

Anımsayacaksınız; AB Komisyonu’nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn, Türkiye’nin, gerekli şartları yerine getirmesi halinde Avrupa Birliği üyesi olmaması için bir neden görmediğini söylerken, bir yandan da; Fransa’nın Türkiye karşıtlığı tavırlarına karşı çıkıyordu.

Henüz Başbakanlığa getirilmeden ve getirildiği ilk günlerde Türkiye karşıtı politik sözleriyle dikkat çeken Almanya Başbakanı Angela Merkerker de bir süre sonra çark etti. Bu güne değin ve o gün sonrasında daha neler neler…

Bu manzaralar, görülen ABD himayeli AB esareti politikaları için düzenlenen dans gösterileridir.

Bu gün 100 Türk’ten 83’ü ABD’yi sevmiyor. 100 Türk’ten 78’i İran’ı sevmez. 100 Türk’ten 95’i Usame bin Ladin’den tiksinti duyar. Sarışın ve adının ‘melek’ anlamında olmasına rağmen Almanya Başbakanı Angela Merker’den hoşlanmayanların oranı % 90’dır. Sanki tüm sırıtkanlığına karşı Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy’i seven var mı?

Sevmiyoruz kardeşim!

Hoşlanmak zorunda mıyız?

100 Türk vatandaşından 73’ü Avrupa Birliği’ne olumsuz bakıyor. AB’ye girmek istemiyoruz.

Ama hala; “Halka rağmen demokrasi olmaz” diyen yöeneticelerimiz, halka rağmen AB peşinde. Bizim karşıtlığımız, sürdürdükleri emperyalist sömürgen politikalarınadır. Biz, bize şaşı bakanları sevmiyoruz. Türkiye’ye hainlik yapanlara kırgın ve kızgınız. Emperyalistlerin içimizdeki işbirlikçilerinden nefret ediyoruz. Onları da asla sevmeyeceğiz.

Cumhuriyet deyip, Türkiye’yi Cumhuriyet değerlerinden uzaklaştıranları sevmiyoruz.

Bağımsızlık deyip, Türk insanını bağımlı hale getiren ve kul köle halini yaratanları tanıyor ve kızıyoruz. İş, aş, eş diyerek iktidar olup halkı perişan edenleri, seçimden seçime bir küçük altınla, kış mevsimine girerken birer çeki yakacak ve birkaç kalemden oluşan ama bir fileyi bile doldurmayan göstermelik yardımlarla kandıranları da tanıyoruz.

AB deyip kişisel öz çıkar peşinde koşturanları, hortumlarla ve borularla cep doldurup, yabancı sermaye ile bütünleşerek ülkede tekeller oluşturmağa kalkışanları da izliyoruz. AB’ye girmek istemiyoruz kardeşim!

BOP eş başkanlığını da istemiyoruz. Allah korkusuyla bir damla yaş akıtmak, bin altın sadaka vermekten daha hayırlıdır. Biz ABD himayesi ve AB esaretine girmek istemiyoruz!

Zincire vurulan forsa olmak istemiyoruz.

Financial Times, Türkiye ile Avrupa Birliği arasında duyguların karşılıklı olduğunu, Türkler arasında Avrupa’ya yönelik hayal kırıklığının giderek arttığını ‘Boland’ imzalı analizde de yazmıştı.

Yahu, Türkiye’de asıl ulusun AB üyeliği gibi bir derdi zaten yok. O sorunun Türkiye’de Türkiyeliliği zaten kabul etmeyen bir avuç çıkarcının derdi olduğunu ne zaman anlayacaklar?

Binlerce yıl öncesinde Anadolu’da cennet arayanların Haçlı seferleri, şekil ve metot değişikliğiyle günümüzde sürdürülmektedir. Bu nedenle; İnsan Hakları, Kopenhag Kriterleri gibi kanıtları işe yaramayan AB, önüne getirilen din ve medeniyet kavramları karşısında bocalamaktadır. Arap şovenizmi afyonuyla uyuşturulup, AB bataklığında boğulacağını dahi fark edemeden yaşamak ne tatlı bir ölümdür?

Erasmus’un sözünü iyi anımsayalım: “Hastalığa tutulmamak, hasta olup da iyileşmekten daha iyidir.” O halde AB’da ısrar niye?

Bas bas bağırılanlara göre: Avrupa Türkiye’yi hiçbir zaman üye yapmayacaktır. Salt; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni Kıbrıs bütünü içinde uyuma tabii tutarak AB’ye bağlanması, Ege Denizi’nde Yunan istekleri yönünde çözüm, İstanbul’un Dünya Ortodoksluğu merkezi yapılarak Yunan Hayali Düşünün yolunun açılması, etnik azınlık sorunu işlenerek Türkiye’nin birkaç bölgeye ayrılması ve sosyal yapısının bozulması gibi bir ereğe ulaşmak için AB üyelik adaylığı verilmiştir.

İstekler bitmeyecektir: Cumhuriyeti el birliğiyle yıkıp topluca kına yakma peşindeler. Demek ki, başka nedenleri yok. O halde Türkiye, neden halâ AB peşinde?

 

 
Etiketler: KİM, GİRMEK, İSTİYOR,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 28.05.2020
Bugün
- 19°
Cuma
- 16°
Cumartesi
- 18°
Afyon

Güncelleme: 28.05.2020
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Arşiv Arama
Haber Yazılımı