301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
24 Şubat 2016 - Çarşamba 13:24
 
SOĞUK DUŞ...
Muhsin Çekdemir
 
 

Ekonominin çöküş , terörün zirve yaptığı bu acı ve üzücü günlerde elbette bende çok iyiyiz ya da ne bileyim; önümüz çok açık , böyledevam ederse toplum olarak şöyle rahat ederiz , böyle rahat ve huzur dolu yaşarız diyebilmeyi çok isterdim.

         Ama malesef

        olmadı ve olacak gibi'de ufukta rahatlatıcı bir durumda gözükmüyor.

        Hangi iş yerine girsek , bir selam versek tablo esnaf açısından aynı. Söylenenler üzücü. Herkeste böyle devam ederse batarız. Dayanma gücümüz kalmadı , hatta " siftah yapmadan dükkan kapatıyoruz " diyen esnafın hali nicedir devam ederken , çalışan ve memur bankaların esiri haline gelmiş iken kimilerinin ortalıkta dolaşıp sanki herşey günlük gülistanlık gibi bir durum varmış gibi konuşan ve saçma sapan örnekler verdiğini zannedenleride hayretle izliyorum.

        Emekli maaşına zam , asgari ücretliye zam , memura zam. Şimdi acaba maaşlaramı zam geldi yoksa hayata mı? Ay sonu gelmeden biten maaşlar , çekilen krediler , alınan ve zamanında ödenemeyen borçlar.

        Diğer taraftan terör almış başını gidiyor. Ülkemizin kalbinde bile bu hainler boy gösterirken bazı noktalarda nasıl çaresiz ve savunma zaaflarımızın olduğunu sanki yüzümüze tokat gibi vuru iken , bir taraftan da Millet'imizi savaşacakmıyız ne olacak endişesi ile karamsar bir durum ile yüzyüze geldik. Birlik ve beraberliğimize en çok ihtiyaç duyduğumuz ve kardeş olduğumuzu unutup sen , ben davasına düştüğümüz şu günlerde artık bu SOĞUK DUŞ'tan çıkıp silkinme zamanımız geldiğini düşünüyorum.

        Sadece yazdığımız kağıt üzerinde kalmamasını temenni ettiğim barış ve huzur dolu günlerde, çocuklarımıza yaşanılabilir ve sağlam bir gelecek bırakabileceğimiz mutlu bir dünya , terörün olmadığı mavi bir gökyüzünde görüşmek dileklerimle...

         HOŞÇAKALIN

 

 
Etiketler: SOĞUK, DUŞ
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 31.05.2020
Bugün
- 19°
Pazartesi
- 20°
Salı
- 18°
Afyon

Güncelleme: 30.05.2020
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Arşiv Arama
Haber Yazılımı