301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
16 Ağustos 2016 - Salı 12:23
 
TELAŞA DÜŞENLER VAR
HALİL ŞAHİN
 
 

Hükümet FETÖ temizliğine başlayınca telaşa düşenler oldu. Aydınlanma karşıtları yani hurafe düşkünleri, insanların gerçek islam dinini öğrenme ortamına kavuşmasından endişe etmeye başladılar. Oysa 'Mealci' dediklerinden, daha doğrusu " Kur'an ı anlaya anlaya okuyun" diyenlerden, Peygamber Efendimizi dışlayanı hiç duymadık.

Hz. Muhammed Peygamberimiz dışlayan kimler?

Hangi Dinsel Hoca?

Yahu söyleyin de biz de sizlerle birlikte onlara karşı savaş açalım. Özellikle pek çok tarikatçının, uyduruk hadislere karşı çıkanları hemen 'mealci' ilan etmesi, kendilerini aklamak için akabinde "peygamberi dışlıyorlar" deyivermesi ne denli akılcı?

Bu düşünceyi yayanlar, “ÖNCE KUR'AN” demeliler. Kur'an dilini bilmeyenlerin Kur'an’ı anlaması için mealinden okumak elbette önceliklidir. Mealden her ayeti anlayamayan kişi için tefsirler var. Sanki her tefsir sizi ne kadar doğruya götürebilir ki?

Ama önce okumalıyız. Sağlam dini kaynaklardan da yararlanmalıyız. Buna rağmen Kur'an okuyanları hala Peygamber Efendimizi dışlayan bir grupmuş gibi göstermek doğru değildir. 
           "MEAL SAPKINLIĞI" diyenler bir kez daha düşünmeliler. Ereği aşan, daha da ötesi insanı küfre götüren bu sözü bir daha ağzınıza almamanızı dilerim.

Meal, KUR'AN'ın Türkçe anlatımıdır. Yani TÜRKÇE KUR'AN’dır. Tanrı'nın kitabı Almanca, İngilizce, Malezya oluyor da, ayetlerini yani sözlerini Türkçe okumak, Allah'ın dediklerini anlamaya çalışmak, günah mı olmaktadır? 

Meal ile dinine ulaşmaya çabalayanlara bu denli kinlenmenin anlamı ne?

Ereğini aşan sözler sarf etmek çok yanlış. "Maazallah dinden çıkarsınız" diyorsunuz, ama söylediklerinizle, "meal sapkınları" demekle, sizler de dinden çıkma tehlikesini davet etmiş olmuyor musunuz? 
            Ben bulabildiğim zaman dilimlerinde bir sure okurum. Mealden, tefsirden ve ilmihalden okuyup, notlar alır özet çıkarırım. Şükürler olsun, kulakta duyma pek çok sapkınlıkların da farkına vardım. Gerçek İslam dinimi öğrenmeye çalışmak günah olabilir mi?
İnsanların, hak dinini öğrenme çabasından huzursuz olan ve telaşa düşenler kendilerini Allah'ın yerine koymakla şirke düştüklerinin farkına varmalılar. Onlar için "Tanrı günahlarını af etsin" demekten başka bir duam olamaz.

 
Etiketler: TELAŞA, DÜŞENLER, VAR
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 31.05.2020
Bugün
- 19°
Pazartesi
- 20°
Salı
- 18°
Afyon

Güncelleme: 30.05.2020
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Arşiv Arama
Haber Yazılımı